وبلاگ قالی فرشان BLOG

فرش شگی

فهرست مطالب

5
(4)

فرش شگی : شکوه لطافت در زیر قدم های شما

آیا کنجکاوید که لوکس ترین و با لطافت ترین طراحی از فرش شگی اروپایی را بشناسید؟ مجله قالیفرشان امروز با افتخار فرش شگی جدید، با سبکی بدیع و بافتی لطیف را معرفی می کند. هدف این مقاله آشنایی شما عزیزان با این طرح همیشه مد و زیباست تا با انتخاب و خرید آن لطافت و آسودگی را به زیر قدم هایتان احساس کنید.

فرش‌ شگی تاریخچه ای غنی دارد که به یونان باستان برمی‌گردد و یک قطعه همیشه محبوب نزد سلاطین ترکیه و آسیای مرکزی بوده است. با این حال، در دهه‌ های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰، فرش‌ شگی آوازه بسیاری یافت و تبدیل به نماد یک قطعه فرهنگی از آزمون و خطا و بیان ایده های شخصی در قالب هنر شد.

فرش‌ های شگی مدرن فعلی نمونه تکامل یافته چنین ایده و طرحی هستند.

خرید فرش ماشینی کاشان فرش شگی

فرش‌های شگی مدرن فعلی نمونه تکامل یافته چنین ایده و طرحی هستند.

با پیشرفت تکنولوژی تولید فرش، امروزه ما نیز فرش‌ شگی را با حداکثر لطافت و استحکام عرضه می داریم که برای ایجاد فضایی گرم و دلپذیر در خانه‌ شما بسیار مناسب است. پرزهای پشمی بلند در فرش‌های شگی، حس شکوه و آسایش را به زیر قدم هایتان ایجاد می‌کند و کاملا برای فضاهایی نظیر اتاق خواب، اتاق پذیرایی، اتاق و محل بازی کودکان و…  کاربردی بوده، یک انتخاب ایده‌آل بشمار می رود.

قابلیت فرش شگی تنها بر لطافت و راحتی آن محدود نمی‌شود. فرش‌های شگی همچنین تنوع شگفت‌انگیزی دارند، با مجموعه‌ای وسیع از طرح و رنگ‌ که به شما این امکان را می دهد تا فرش شگی ایده‌ آل خود را برای تکمیل دکوراسیون داخلی فضای خود انتخاب کنید یا جلوه ای از طراوت رترو به فضایتان اضافه کنید.

در فروشگاه آنلاین فرش قالیفرشان، اهمیت کیفیت و رضایت مشتری در اولویت است. ما با دقت و ظرافت، بهترین مواد را انتخاب کرده و با تولیدکنندگان قابل اعتماد همکاری می‌کنیم تا فرش‌های شگی با استاندارد فوق العاده بالا به شما مشتری گرامی عرضه کنیم. چرا معطل اید؟ از صفحه ارتباط با ما، تنها با یک کلیک فرش شگی کاشان را در رنگ و اندازه موردنظر خود، سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید.

ارتباط با ما 📞

فروشگاه قالیفرشان 🛒   

فروشگاه آنلاین فرش قالیفرشانبرگردیم به موضوع اصلی،

1. فرش شگی چیست؟

در بخش مقدمه گفتیم که فرش های شگی اصالتا از اروپا و یونان قدیم آمده اند و پس از مدتی در جهان بخصوص آسیای مرکزی محبوبیت بسیار یافتند.

شگ در زبان انگلیسی به معنای مو و پرز بلند است. در معنای امروزی و در حوزه فرش نیز، به فرشی با پرز های بلند به طول 20 تا 50 میلی متر گفته می شود. پرزهای بلند در فرش های شگی باعث می‌شوند هنگام قدم زدن بر روی فرش، فرو رفتگی چشمگیر در حجمی از پرزهای پشمی ایجاد شده و احساس بی نظیری از لطافت، گرما و انعطاف پذیری را تجربه کنید.

اگرچه ما زمان تولید و کاربرد گسترده فرش‌های شگی را مرتبط با دهه های ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ می دانیم، اما احتمالا تولید شگی ها باید قدیمی تر از آن باشد.

اولین فرش‌های شگی با نام فلوکاتی شناخته می‌شدند و از یونان باستان به دست می‌آمدند، جایی که از پشم بز نخ تهیه شده و فرش های بلند پرز دستباف تولید می شد. کاربرد اصلی فرش‌های فلوکاتی برای مردم که بتوانند به راحتی روی زمین بنشینند و پای خود را گرم نگه دارند بوده است. سبک شگ نیز در ترکیه و آسیای مرکزی رایج بود که در آنجا توسط خانواده های سلطنتی مورد توجه بسیار قرار گرفت و بوسیله آن قصرها را تزئین می‌کردند.

هر چقدر هم شهرت امروزی فرش شگی درخشان باشد، روایات محبوبیت آن در قدیم نیز پرشکوه و ارزشمند است.

خرید فرش ماشینی کاشان فرش شگی

فرش های شگی اصالتا از اروپا و یونان قدیم آمده اند

2. طرح و نقش

الگوی فرش شگی عمدتا ساده و یکدست، و همنیطور تک رنگ با فراوانی رنگی زیاد در طیف های گوناگون است. با این حال الگوهای هندسی lمانند لوزی و دایره، نمادهای سنتی، طرح سنگ یا آجرنما، خطوط درهم ریخته با پستی و بلندی در پرز های فرش و طرح گل و گیاه نیز در بین آنها دیده می شود که جذابیت خارق العاده ای به محیط شما می بخشد و بابت چینش و ترکیب این کفپوش بی نطیر به فضایتان به خود خواهید بالید.

فرش شگی بخاطر لطافت بی اندازه و پرزهای بلند آن معروف و محبوب شده است. ظاهر جذاب و دلفریب فرش شگی بدون شک عامل مهم جذابیت بصری آن است و  بعنوان یک کفپوش، به سرعت چشم میهمانان را به خود جلب می‌کنند. بافت پشم مانند و نرم فرش شگی، تجربه ای از آسودگی و گرما منتقل می کند و برای کف‌ سخت موزائیکی، به ویژه در زمستان، مناسب است.

در این فرش هابه دلیل طول زیاد پرزها و چگالی کم در جهت طولی و عرضی، امکان مشاهده طرح و الگو ها با جزئیات بالا وجود ندارد و نهایت تلاش طراحان برای ارائه ترتیب و هماهنگی رنگ در زمینه فرش صورت می گیرد.

خرید فرش ماشینی کاشان فرش شگی

بافت پشم مانند و نرم فرش شگی، تجربه ای از آسودگی و گرما منتقل می کند

3. فرش شگی در دکوراسیون داخلی

فرش شگی در تمامی مناطق منزل از جمله پذیرایی و اتاق خواب ها در ترکیب با آیتم هایی نظیر کوسن و آباژور های لوکس، قاب های هنری و گل و گیاهان آپارتمانی، ریسه های تزئینی و کناره های موکتی یا جوت و…. بسیار شیک و لوکس عمل می کند و فضای هنری و آرامبخشی پدید می آورد.

فرش شگی با انواع دکوراسیون ها، از جمله معاصر (Contemporary)، قرون وسطی، مدرن، بوهمی، اسکاندیناوی، مینیمالیست و رترو همخوانی دارد. اگر می‌خواهید فضای شما بازتابی از صمیمیت و اتمسفری رویایی باشد فرش شگی یک گزینه کاملا ایده آل است. فرش‌ شگی ترکیب خوبی با مبلمان ساده و کم‌جزئیات می سازند زیرا به محیط با ظاهر ساده، نوعی الگو و راحتی اضافه می‌کند.

برای مثال می توانید فرش شگی پوست پیازی خود را با یک میز عسلی ساده، مبلمان رنگ روشن و هماهنگ با کارپت کف، با کوسن و گلدان هایی در هارمونی با رنگ فرش شگی و دیوار هایی با طرح ساده و رنگ طوسی مایل به یاسی ست کنید و یک طراحی شخصی منحصربفرد از منزلتان ارائه دهید.

خرید فرش ماشینی کاشان فرش شگی

فرش‌ های شگی در صورت مراقبت و نظافت صحیح می‌توانند برای سال‌ها مثل روز اول زیبایی و درخشش خود را حفظ کنند.

مقاله 5 نکته طلایی در ست کردن فرش با مبل و پرده از مجله قالیفرشان 📰

4. نظافت و ماندگاری

ماده‌ اولیه در تولید فرش‌های شگی استفاده می‌شود می تواند پشم، چرم، پلی استر، موکت مصنوعی، آکریلیک و حتی پلی پروپیلن باشند که ساختار آنرا نرم و مستحکم می سازد. فرش‌های شگی در صورت مراقبت و نظافت صحیح می‌توانند برای سال‌ها مثل روز اول زیبایی و درخشش خود را حفظ کنند.

گفتیم که پرز های بلند و ضخیم فرش شگی می توانند حداکثر راحتی را فراهم کنند. اما محل رخنه ذرات گرد و خاک نیز می توانند باشند! در ادامه روش هایی برای نظافت و حفظ ماندگاری فرش شگی بیان بیان می کنیم: ابتدا باید بدانید که نظافت فرش شگی تا حدی نیاز به دقت و ظرافت دارد و هرچه تعداد افراد محیط بیشتر باشد، ترافیک بیشتر و احتمال آلودگی فرش نیز بیشتر است.

سایت chetscleaning که یک شرکت ارائه خدمات نظافتی است، اداعا می کند که به هنگام تمیز کردن فرش های شگی ذرات و حتی اشیایی مانند خودکار، مداد، سکه، سنجاق مو و سایر اشیاء بزرگتر پیدا کرده‌اند، زیرا نگهداری و نظافت دقیق و کامل این فرش ها بسیار سخت است. آنها می گویند “فرش‌های شگی ممکن است زیبا به نظر برسند، اما برای ترافیک بالا و مناطق پرتردد چندان کاربردی نیستند.”

 

خرید فرش ماشینی کاشان فرش شگی

فرش شگی نیزنیاز به هوای طبیعی و ویتامین C دارد. نور خورشید می‌تواند بوهای غیرمطبوع از بین ببرد.

5. روش نظافت فرش شگی

روش هایی پیشنهاد زیر کمک می کند تا حد امکان فرش شگی شما تمیز و درخشان باقی بماند و در طولانی مدت قابل استفاده باشد:

1. بصورت هفتگی و حداقل دو بار در هفته جاروبرقی بکشید. هر چه پرز ها بلندتر باشند، خاک و ذرات غبار راحت‌تر در آنها گیر می‌ افتند. برای اطمینان از اینکه جاروبک کار را به درستی انجام می‌دهید، ارتفاع مناسب جاروبرقی را تنظیم کنید تا جارو به نقاط انتهایی پرزها نفوذ کند.

        اگر اندازه فرش شما کوچک است، می‌توانید آن را بیرون و در محیط باز بتکانبد.

2. فرش شگی نیزنیاز به هوای طبیعی و ویتامین C دارد. نور خورشید می‌تواند بوهای غیرمطبوع از بین ببرد. حداقل یک بار در ماه، به فرش شگی را در فضای باز قرار دهید. آن را روی یک حصار یا بند لباس پهن کنید، بعد از ساعتی بردارید و بتکانید.

مطمئن شوید فرش را روی یک سطح خشک و تمیز مانند میز یا داخل پانسیون قرار داده‌اید.

3. اگر لکه ای روی فرش شما ریخت آنرا در کمترین زمان ممکن از بین ببرید و پاک کنید. هرچه زمکان بیشتری بگذرد لکه بیشتر جذب بافت فرش می شود و پاک کردن آن آسان نخواهد بود. با استفاده از یک حوله تمیز، لکه را پاک کنید.

سپس محلول پاک کننده را روی آن اسپری کنید و به آرامی ماساژ دهید، سپس دوباره با یک حوله تمیز جای آن را خشک کنید.

مقاله 10 راهکار طلایی در پاک کردن انواع لکه ها از سطح فرش را از مجله قالیفرشان مطالعه کنید.


4. یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن آلودگی و گرد و غبار از سطح فرش، بخصوص انواع فرش های شگی، استفاده از دستگاه بخارشو است. این روش به بازیابی رنگ و درخشش فرش شگی نیز کمک می کند و انواع لکه های پنهان فرش را نیز از بین می برد.
 بصورت ماهانه و با دقت و ظرافت فرش شگی خود را بخارشو کنید و آن را ایمن از آلودگی سازید.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

از کالکشن قالیفرشان دیدن کنید و تنها با یک کلیک قطعه ای شگفت انگیز از فرش کاشان را به منزل ببرید.

   فروشگاه قالیفرشان 🛒   

10 فروشگاه فرش دستباف - خرید فرش کاشان

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

بیشتر بخوانید

فرش گل برجسته

50 مقاله درباره فرش 

مراحل بافت فرش دستباف

چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کن

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز 4

اولین کسی باشید که امتیاز میدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من