وبلاگ قالی فرشان BLOG

انتخاب رنگ فرش

فهرست مطالب

0
(0)

انتخاب رنگ فرش

به دنیای جذاب انتخاب رنگ فرش خوش آمدید! با استقبال بی نظیر شما عزیزان از مقاله ست کردن فرش و مبل و پرده در دکور منزل به خصوص بخش ست کردن رنگ فرش با سایر اجزای دکوراسیون، تصمیم گرفتیم یک مقاله کامل را در مورد انتخاب رنگ فرش و هماهنگ سازی آن با دکوراسیون داخلی خدمت شما ارائه دهیم.

حتما موقع خرید فرش با سوال هایی از قیبل “رنگ فرش چی خوبه؟” “چه رنگ فرشی از مد نمیفته؟” “بهترین رنگ فرش چیه؟” “چه رنگ فرشی مناسب خانه کوچک هست؟” و … مواجه شده اید. یا حتما موقع خرید اجزای دکوراسیون به رنگ اجزا و ست کردنشان با فرش فکر کرده اید. زیرا رنگ فرش تاثیرات زیادی بر فضای محیط دارد که در ادامه بررسی خواهیم کرد؛ و بعد از آن نشانه سلیقه، و روحیه و شخصیت شماست.

در دنیای خرید و فروش آنلاین فرش، جایی که شما گزینه‌ های بی‌ شماری برای انتخاب و خرید فرش در اختیار دارید، از انواع رنگ و طرح ها گرفته تا قیمت و کیفیت، ما برایتان اهمیت یک انتخاب آگاهانه در رنگ فرش ها متناسب با محیط و سایر عناصر دکوراسیون را بررسی می کنیم. همینطور به بررسی تاثیر رنگ ها، اهمیت هماهنگ سازی رنگ فرش با دکوراسیون داخلی، ایجاد جذابیت و جلوه بصری، همینطور بحث کیفی رنگ فرش می پردازیم.

در مجله قالیفرشان همراه شماییم تا در انتخاب رنگ فرش نکاتی طلایی ارائه دهیم و فضا را به شکلی ایده آل ارتقا دهیم.

انتخاب رنگ فرش - خرید فرش کاشان

انتخاب رنگ فرش – تناژ رنگ گرم

نکات انتخاب رنگ فرش

اینکه برای انتخاب رنگ فرش مناسب اول نیازهای خود را لولویت بندی کنید مهم است. عواملی ترافیک محلی که می خواهید برای خرید فرش آن اقدام کنید، نوع محیط، مثلا محل کار باشد یا پذیرایی و یا اتاق کودک، اندازه و نورگیر محیط، همینطور روحیه و سلیقه شخصی شما در انتخاب رنگ مناسب فرش بسیار حائز اهیمت است. در ادامه تمامی این موارد بررسی خواهد شد تا یک انتخاب مناسب و نهایتا خرید فرش بی نقص و مطمئن داشته باشید.

تاثیرات رنگ فرش

رنگ فرش می تواند تاثیر فراوانی در روحیه افراد داشته باشد و یا جلوه سایر اجزای دکوراسیون را چند برابر کند و هارمونی و هماهنگی بی نظیری در فضا بسازد. تصور کنید فرش اتاقی که وارد آن می شود فوق العاده پرانرژی و سرزنده است و دوپامین و هیجان به شما تزریق می کند، یا تناژ سردی دارد و مایه آرامش و تمرکز حواس است، هر مورد در نوع خود بر رفتار و ذهن شما تاثیر می گذارد. پس انتخاب رنگ مناسبی که به دنبالش هستید اهمیت بالایی دارد.

پس اینکه بدانیم هر طیف رنگی چطور بر رفتار و روحیه ما تاثیر می گذارد در انتخاب رنگ فرش برای فضای دلخواه ما ضروری است. در ادامه برخی موادر ذکر می شود:

1. تاثیر در روحیه

رنگ فرش می‌ تواند بر روحیه و احساسات ما تأثیر بگذارد. به طور کلی رنگ‌ های گرم و روشن مانند زرد و نارنجی شادی و انرژی را تقویت می کنند، در حالی که رنگ‌ های سرد و تیره مانند آبی یا سبز تیره ممکن است احساس آرامش و سکون القا می کنند.

2. نوع محیط

با توجه به نوع محیطی که قصد خرید فرش دارید باید بتوانید رنگ و تناژ مناسب را پیدا کنید. در مراکز تجاری و محل کار رنگ های خنثی و تمرکز زا بسیار محبوب اند، بالعکس برای مهدکودک ها، آموزشگاه ها و مراکز تفریحی رنگ فرش و کفپوش باید غنی و پرنشاط انتخاب شود. انتخاب رنگ فرش برای پذیرایی منزل از  رایج ترین هاست و همواره با چالش های زیادی روبه روست اما حد زیادی آزادی عمل دارید و می توانید انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید.

3. تاثیر در اندازه محیط

رنگ فرش می‌ تواند تاثیر مستقیمی بر اندازه محیط داشته باشد. فرش تیره معمولا محیط را کوچک تر نشان می دهد، در حالی که فرش روشن می‌ توانند محیط را وسیع و جادار نشان دهد.

4. تاثیر نورپردازی

رنگ فرش شما در نورپردازی و نورگیری فضا نیز تاثیر دارد. فرش تیره  نور را جذب می کند و فضا را کم نور نمایش می دهد، اما فرش روشن نور را منعکس کرده فضا را روشن‌ تر می کند.

5. هماهنگی در دکوراسیون

طراحان داخلی پیشنهاد می کنند فرش و رنگ آن قبل از هر عنصر دیگری در فضا باید تصمیم گیری و تهیه شود، زیرا رنگ فرش نوعی زیربنای تم و رنگی در دکوراسیون می سازد، همه چیز در تناسب با آن جلوه می گیرد و به هماهنگی کلی دکوراسیون داخلی کمک می کند.

انتخاب رنگ فرش - خرید فرش کاشان

انتخاب رنگ فرش – دکوراسیون آبی صورتی

6. تعیین سبک دکوراسیون داخلی

رنگ فرش می‌ تواند حتی تعیین کننده ای برای سبک دکوراسیون داخلی و استایل فضای شما باشد. رنگ‌ های بانشاط و سرزنده، در سبک های پویا و پر جنب و جوش تری کمک کنند، در حالی که رنگ‌ های خنثی اعلب مناسب سبک های ساده هستند. انواع دکوراسیون بر حسب حسی که انتقالی می دهند در ادامه لیست شده است:

سبک دکوراسیون داخلی پویا و انرژی بخش

1. مدرن

2. انتقالی (ترنزیشنال)

3. هنری (آرت دکو)

4. اسکاندیناوی

5. اکلتیک (مختلط)

سبک دکوراسیون داخلی آرامبخش و خنثی

1. مینیمالیست

2. ژاپنی (وابسته به سبک وظیفه)

3. صنعتی

4. روستایی

5. ساحلی

انتخاب رنگ فرش - خرید فرش کاشان

رنگ فرش در تعیین سبک دکوراسیون داخلی تاثیر دارد

روانشناسی رنگ‌ ها

روانشناسی رنگ ها دانش مطالعه تأثیر رنگ ها بر روحیه، احساسات و رفتار افراد است. آشنایی با تأثیرات روانی رنگ‌ ها روش خوبی است تا رنگ فرش مناسب خود را پیدا کنید. رنگ‌ های گرم (قرمز، نارنجی، زرد) فضایی دلپذیر، خونگرم و صمیمی ایجاد می کنند و رنگ های سرد (آبی، سبز، بنفش) در القاء حس آرامش، قدرت ذهنی و تمرکز تاثیر دارند.  در ادامه نکات روانشناسی رنگ های رایج عنوان می شود.

انتخاب رنگ فرش - خرید فرش کاشان

خرید از قالیفرشان، بزرگترین شهر فرش مجازی ایران

1. رنگ قرمز: رنگ قرمز به طور کلی با احساسات شدید مثل اشتیاق، انرژی، عشق، شهوت و قدرت تداعی می شود و نماد پویایی و تحرک است. در جلب توجه و علاقه، افزایش انگیزه و افزایش اعتماد به نفس موثر است و ممکن است سبب افزایش ضربان قلب و تنش عضلانی شود.

2. رنگ آبی: رنگ آبی به طور کلی با آرامش، سکون و اعتماد به نفس نداعی می شود و احساساتی قبیل صلح، آرامش، انسجام و تسلط را تقویت می کند. همچنین سبب کاهش ضربان قلب و استرس می شود، و در افزایش تمرکز، تسهیل حس ادراک و تسکین اعصاب موثر است.

انتخاب رنگ فرش - خرید فرش کاشان

خرید از قالیفرشان، بزرگترین شهر فرش مجازی ایران

3. رنگ زرد: زرد نمایان گر شادی و نشاط و انرژی است و می تواند خلاقیت، خوشبختی، امید و انگیزه را تقویت کند. همچنین، ممکن است سبب افزایش سطح انرژی و بهبود خلق و خو شود. زرد به افزایش خلاقیت، بهبود مزاج و افزایش ارتباطات اجتماعی نیز کمک می کند.

4. رنگ سبز: سبز به طور کلی با طبیعت، سر زندگی و آرامش تداعی می شود و احساساتی مانند صلح، تعادل، امید و خوشبینی را تقویت می کند. همچنین سبب کاهش خستگی و افزایش تمرکز می شود و در افزایش تمرکز، تسکین روحی و بهبود موثر است.

انتخاب رنگ فرش - خرید فرش کاشان

خرید از قالیفرشان، بزرگترین شهر فرش مجازی ایران

5. رنگ قهوه‌ ای: رنگ قهوه‌ ای به طور کلی با سازگاری، ثبات و واقع‌ گرایی مرتبط است.قهوه ای و رنگ های مشابه آن می‌ توانند احساساتی مانند امنیت، ثبات، دوست داشتن و اطمینان را تقویت کنند. همچنین باعث کاهش استرس و افزایش تمرکز می شوند و در افزایش استحکام روحی، بهبود تمرکز و افزایش اعتماد به نفس نیز موثر اند.

6. رنگ خاکستری: خاکستری به طور کلی با آرامش و تعادل در ارتباط است و جلوه ساده و باشکوهی ایجاد می کند. حس تعادل را تقویت می کند و ممکن است با کاهش تنش و افزایش تمرکز همراه باشد. همچنین سبب افزایش تمرکز و تسکین روحی است.

انتخاب رنگ فرش - خرید فرش کاشان

خرید از قالیفرشان، بزرگترین شهر فرش مجازی ایران

نورپردازی

به اهمیت نورپردازی در انتخاب رنگ فرش اشاره کردیم. حالا عکس این قضیه مطرح است یعنی استفاده از یک نورپردازی بی نقص و حرفه ای در محیط رنگ فرش و تمامی اجزای دکور شما را به خوبی نمایان می کند و تاثیرات آن ار چند برابر.

هماهنگی با دکوراسیون

رنگ و الگوی فرش می تواند با رنگ اجزایی مثل پرده، کوسن، دیوار یا تابلو و سایر اشیای تزئینی یکسان باشد. وجود الگوی هندسی یا خطوط ساده، طرح های گیاهان یا اشکال دیگر نیز در فرش و سایر اجزایی که ذکر کردیم نیز می تواند به ایجاد جذابیت در دکوراسیون شما کمک کند.

انتخاب رنگ فرش - خرید فرش کاشان

رنگ فرش و سایر اجزای دکوراسیون

ایجاد جلوه بصری

  • هر چه رنگ فرش و عناصر دکوراسیون شما در یک چینش طبیعی و هماهنگ باشند جلوه بصری خوبی ایجاد می کنند و هر یک خود را به خوبی نشان می دهند.
  • دقت کنید که در دکوراسیون از چند رنگ نزدیک و یا مکمل استفاده کنید.
  • اگر فرش شما ساده است می توانید رنگ غالب فرش را با مبل یا دیوار ست کنید.
  • اگر فرش شما شلوغ و طرحدار است می توانید الگوها را با کوسن ها، تابلو، و سایر عناصر کوچکتر هماهنگ سازی کنید.

 

انتخاب رنگ فرش - خرید فرش کاشان

خرید از قالیفرشان، بزرگترین شهر فرش مجازی ایران

 در نظر گرفتن عوامل کیفی

در نظر گیری نکات کیفی مربوط به فرش از مهم ترین مراحل است. فرش های دستباف اغلب رنگ ثابت اند. از انواع فرش های ماشینی نیز انواع پلی استر و اکریلیک مقاومت خوبی دارند.  درباره رنگ فرش این نکته وجود دراد که اگر در محیط شما ترافیک بالا هست از رنگ های تیره استفاده کنید تا لکه و آلودگی کمتر نمایان شود.

carpet one

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

فروشگاه قالیفرشان با ارائه بیش از 500 مدل فرش از کالکشن نفیس فرش کاشان، در انواع دستباف و ماشینی،
آماده خدمتگزاری به مشتریان گرامی در سرتاسر ایران و جهان می باشد.
تیم پشتیبانی قالیفرشان 0 تا 100 خرید فرش را کنار شماست!

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

خرید آنلاین در فروشگاه قالیفرشان 🛒  

10 فروشگاه فرش دستباف - خرید فرش کاشان

خرید آنلاین فرش کاشان

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

بیشتر بخوانید

50 مقاله درباره فرش 

قالی و قالی‌بافی

صفر تا صد خرید فرش

10 فروشگاه برتر فرش ماشینی

10 فروشگاه برتر فرش دستباف

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

از کالکشن قالیفرشان دیدن کنید و تنها با یک کلیک قطعه ای شگفت انگیز از فرش کاشان را به منزل ببرید.

خرید فرش کاشان - فرش ماشینی کاشان

خرید فرش کاشان – فروشگاه قالی فرشان

برای بازدید از نمایشگاه و خرید حضوری کلیک کنید

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

قالیفرشان بزرگترین فروشگاه مجازی فرش ایران

با توجه به اینکه ایران مهد فرش است هنوز هم بسیاری از ایرانی ها در مورد انواع کالای ایرانی و محل بافت آنها اطلاعاتی ندارند
و نمی‌دانند که بهترین فرش را از کجا تهیه کنند ما بهترین مکان برای خرید فرش را به شما معرفی می‌کنیم. با قالی فرشان همراه باشید.
مواد اولیه و الیاف به‌کار رفته تعیین کننده جنس، دوام، ماندگاری و عملکرد فرش خواهد بود،
پس با خرید از قالیفرشان میتوانید از کیفیت فرش مطمئن باشید.   

چقدر این مقاله برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یکی از ستاره ها کلیک کن

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز 0

اولین کسی باشید که امتیاز میدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من